میانبرهای اینترنتی

نتیجه : همین حالا به Favorites خودتون مراجعه کنید و لیست اونو ببینید که آیا آدرسی اینترنتی هست که خودتون به دلخواه به این لیست اضافه نکرده باشید. اگه دیدید آدرسی هست که انتخاب نکرده اید و بدون اجازه شما، در این لیست جاخوش کرده اند بدونید که لازمه کاری بکنید و حداقل این هست که اونو از این لیست پاک کنید و یا اجازه دهید در Favorites شما بمونه و این به تصمیم خودتون بستگی داره که ریسک کنید یا نه؟. اما حالا : برای اونایی که اطلاع ندارند عرض میکنم که همیشه خودتون باید آدرس اینترنی رو به Favorites خودتون اضافه کنید. اگه به سایت یا وبلاگی علاقه مند شدید و خواستید اونو در دسترس هیشگی داشته باشید لازمه که ببینید آیا اون آدرس در خودش، امکان افزودن به علاقه مندیها داره یا نه؟ اگه داشت وقتی شما اونو کلیک کنید پنجره ای باز میشه که آدرس و عنوان آن ثبت هست و از شما اجازه میخواد که اضافه کنید ok رو که بزنید در لیست Favorites شما ثبت میشه تا زمانی که حذف کنید یا تعویض ویندوز انجام دهید که مجدداً میتونید اونو اضافه کنید. البته یادتون باشه بعضی مواقع به دلایلی از قبیل ضعف سیستم و مخصوصاً ویروسی شدن سیستم این آدرسها در Favorites ناشناخته میشوند در این خصوص باید بگم که اگه شکل آیکن اون آدرس در Favorites تغییر کرده باشه بهتره که روی اون کلیک نکنید و سیستمتون رو عیب یابی و حداقل با آنتی ویروس آپدیت شده  ویروس یابی کنید و اون آدرس هارو هم حذف کنید تا زمانی که  وضعیت سیستم شما بهتر بشه. از این که توجه کردید بسیار ممنونم. اینارو گفتم تا یادآدوری کنم که اگه دوست دارید آدرس ما در علاقه مندیهای شما باشه این امکان در آدرس ما هم هست. امیدوارم بتونید، همواره، درست تصمیم بگیرید.
اما نکته ای دیگر، باز هم برای اونایی که اطلاع ندارن :
نرم افزاهای جاسوسی بسیار متنوع هستند و من چند نمونه رو اینجا میارم :
1 - ثبت کنندگان گفت و گو
2 - ثبت کنندگان ورودی و خروجی ایمیل
3 - ثبت کنندگان کلمات عبور
4 - ثبت کنندگان لحظه به لحظه صفحات نمایش هر سیستم در اینترنت
میدونید اینا چه تأثیری دارن؟ انگار که یک یا ... نفر، بدون اطلاع شما در زمان کار با رایانه، بالای سر شما ایستاده باشن و دقیقاً میبینن و یادداشت هم میکنن که شما دارین چه کار میکنین و البته سعی میکنن که ما متوجه نشیم و بعدش براساس فعالیت و منافع خودشون از کارهایی که ما در اینترنت انجام دادیم، استفاده میکنن.

البته نباید بترسیم و کافیه که آگاهی بیشتری به دست آوریم تا اگه یه وقتی کسی خواست، پشت سر ما، کارهای مارو زیر نظر داشته باشه، خیلی زود متوجه بشیم و یا به سرعت پشیمون بشه و فراموشمون کنه و آسوده باشیم!!!
   
خدا نکند که آدم گرفتار اینا بشه در حالی که در اینترنت یا سیستم خود دارایی ها و مسائل خانوادگی و ... خود رو ارسال، یادداشت، جابجا، تجزیه و تحلیل و ... میکند.
به امید این که بتونیم در اینترنت، با کمترین آسیب، بهترین بهره برداری رو برای زندگی مون انجام دهیم و باعث بشه که روز به روز اعتماد به نفس ما و آگاهی ما نسبت به مهمترین مسائل زندگی بیشتر بشه و بتونیم دانش و معرفت خودمون رو نسبت به خداوند و انسانها و طبیعت، افزایش بدیم و در پایان، در اون روزهایی که دیگه، کامپیوتر و اینترنت و امثال آن برامون فایده و قابلیتی نداره، خوشحال و خرسند باشیم که از نعمت های خداوند، در حد نیاز بهره مند شدیم. تا بعد !!!!.

/ 0 نظر / 24 بازدید